Oczyszczanie wątroby

indeks

OCZYSZCZANIE WĄTROBY WG. DR CLARK

Wybierz na kurację odpowiedni czas (np. sobotę), tak aby móc odpocząć następnego dnia. Nie zażywaj żadnych lekarstw, witamin czy pigułek, bez których możesz się obejść – mogą przeszkadzać w kuracji. Dzień wcześniej przerwij picie ziół na nerki i kurację przeciw pasożytniczą. Zjedz śniadanie nie zawierające tłuszczów, a na obiad – na przykład gotowaną kaszkę z owocami, sok owocowy, chleb z konfiturami lub miodem (bez masła i mleka),pieczone ziemniaki czy inne warzywa doprawiane jedynie solą. To pozwoli, by w wątrobie zgromadziła się żółć i zwiększyła w niej ciśnienie. Zwiększone ciśnienie umożliwi szybsze wypłukiwanie kamieni.

14.00. Po godz. 14:00 nic nie pij ani nie jedz. Jeśli złamiesz tą zasadę, możesz się rozchorować.

Przygotuj sól gorzką. Rozpuść 4 łyżki w 3 szklankach wody i wlej do słoika. Wyjdą z tego 4 porcje, po 3/4 szklanki każda. Włóż słoik do lodówki, by schłodzić (jedynie dla wygody i poprawy smaku).

18.00. Wypij jedną porcję (3/4 szklanki) schłodzonej soli gorzkiej. Jeśli nie przygotowałeś jej wcześniej, rozpuść 1 łyżkę w 3/4 szklanki. Możesz dodać 1/8 łyżeczki witaminy C do smaku. Po wypiciu soli możesz też przepłukać usta wodą. Wyjmij oliwę z oliwek i grejpfrut z lodówki, by się nagrzały.

20.00. Wypij następne 3/4 szklanki soli gorzkiej. Choć nie jadłeś nic od 14:00, nie będziesz odczuwać głodu. Wykonaj wszystkie swoje wieczorne obowiązki. Czas pełni bardzo ważną rolę w tej kuracji. Nie możesz opóźnić ani przyspieszyć żadnego z etapów o więcej niż 10 minut.

21.45. Odmierz 1/2 szklanki oliwy i wlej do półlitrowego słoika. Wyciśnij ręcznie sok z grejpfruta do miarki. Wyciągnij z miarki kawałki grejpfruta widelcem. Potrzebujesz przynajmniej 1/2 szklanki soku lub więcej (do 3/4 szklanki). Jeśli nie otrzymasz wystarczającej ilości soku z grejpfruta, możesz dodać odpowiednią ilość soku z cytryny. Dodaj sok do oliwy. Zamknij szczelnie słoik i mocno wstrząśnij, aż mieszanina stanie się wodnista (jest to możliwe tylko wtedy, gdy sok z grejpfruta jest świeży). Teraz pójdź do toalety przynajmniej raz, nawet jeśli przez to nie zdążysz wypić mikstury punktualnie o 22:00. Nie spóźnij się jednak więcej niż 15 min.

22.00. Wypij miksturę. [ JEŚLI MASZ KŁOPOTY Z ZASYPIANIEM Zażyj 4 kapsułki ornityny po kilku pierwszych łykach, by móc zasnąć w nocy. Jeśli cierpisz na bezsenność, zażyj 8 kapsułek ornityny]. Picie oliwy z sokiem z grejpfruta jest łatwiejsze. Po każdym łyku mikstury możesz też zjeść troszeczkę keczupu, cynamonu lub brązowego cukru. Możesz postawić miksturę koło łóżka, ale pij ją na stojąco. Wypij w ciągu 5 minut (15 minut w przypadku osób starszych lub osłabionych).

Natychmiast połóż się do łóżka. Jeśli tego nie zrobisz, kuracja może się nie udać. Im szybciej się położysz, tym więcej kamieni zostanie usuniętych z wątroby. Dlatego przygotuj się do spania dużo wcześniej. Nie sprzątaj kuchni. Jak tylko wypijesz miksturę, połóż się do łóżka na plecach z głową ułożoną wysoko na poduszce. Spróbuj myśleć o tym, co dzieje się w wątrobie. Spróbuj nie ruszać się przez przynajmniej 20 minut. Możesz być w stanie wyczuć, jak kamienie przesuwają się wzdłuż dróg żółciowych. Jest to bezbolesne, gdyż zastawki dróg żółciowych są otwarte (dzięki soli gorzkiej). Zaśnij. Nie wstawaj z łóżka, bo może ci się nie udać pozbyć kamieni.

Rano. Po przebudzeniu wypij trzecią porcję soli gorzkiej. Jeśli masz mdłości lub problemy z żołądkiem, poczekaj z wypiciem soli aż miną. Możesz ponownie się położyć. Nie wypijaj tej porcji przed 6.00 rano.

2 godziny później. Wypij czwartą, ostatnią porcję soli gorzkiej (3/4 szklanki). Możeszwrócić do łóżka.

Po następnych 2 godzinach. Możesz jeść. Zacznij od soku owocowego. Pół godziny później zjedz jakiś owoc. Po godzinie możesz jeść lekkie potrawy, a do kolacji powinieneś już czuć się dobrze.

Z rana możesz spodziewać się rozwolnienia. Do obserwowania kamieni w stolcu użyj latarki. Zwróć szczególną uwagę na obecność zielonych kamieni, gdyż kolor ten jest dowodem na to, iż są to autentyczne kamienie wątrobowe,a nie resztki pokarmu. Jedynie żółć wątrobowa ma zielony kolor. Kał osiada na dnie, a kamienie wątrobowe unoszą się na powierzchni wody, gdyż zawierają cholesterol.

Oszacuj ilość zielonych i jasnobrązowych. Będziesz musiał pozbyć się 2000 kamieni, zanim wątroba będzie wystarczająco czysta, by trwale uwolnić cię od alergii, zapalenia kaletki i bólów karku. Po pierwszym oczyszczaniu dolegliwości te mogą ustąpić na kilka dni. Symptomy pojawią się ponownie, gdy kamienie z głębszych części dróg żółciowych przesuną się do przodu. Możesz powtarzać oczyszczanie w dwutygodniowych odstępach czasu. Nie przeprowadzaj kuracji w trakcie choroby.

Czasami w drogach żółciowych formują się kryształki cholesterolu, które nie przyjęły formy okrągłych kamieni. Wyglądają one jak „sieczka”, gdy unoszą się na wodzie w toalecie. Mogą mieć jasnobrązowy kolor i mieścić w sobie miliony drobnych białych kryształków. Oczyszczanie się z tej „sieczki” jest równie ważne, jak oczyszczanie z kamieni.

Czy oczyszczanie wątroby jest bezpieczne? Tak. Moja opinia jest oparta na doświadczeniu 500 osób, w tym wielu po 70 czy 80 roku życia. Żadna z nich nie musiała pójść do szpitala. Nikt nawet nie skarżył się na ból.

Osoby, które przez kilka dni po kuracji czuły się gorzej, zaniedbały program likwidowania pasożytów. Dlatego właśnie w instrukcjach doradza się wcześniejsze przejście programu przeciwpasożytniczego

GRATULUJĘ!

Pozbyłeś się kamieni żółciowych bez operacji!